בריסל וצפון בלגיה - 8/22/2018

לעיר הבירה של בלגיה הקדשנו יום קצר כנקודה לעצירה בדרכנו צפונה. כדי להכיר מעט יותר את ההיסטוריה והרבדים השונים של העיר התחלנו בסיור free tour של כ-3 שעות אשר התחיל מהכיכר המרכזית של העיר. למדנו על הבלגים, על בריסל והתקופות השונות בה, על המאכלים הבלגים, חלקה במלחמת העולם הראשונה והשניה, הכיבושים בקונגו ועוד. לאחר מכן. המשכנו בשיטוט חופשי בסמטאות העיר וקינחנו במוזיאון השוקולד (הלא מומלץ...) שסיפר לנו על איך היגר ההקקאו - הצמח הדרום אמריקאי לארוחת הבוקר של ילדי משפחת כורם.

לאחר התמקמות במעוננו החדש בעיירת הנופש Konkke-Hiest אשר בגבול בלגיה הולנד, הקדשנו יום שלם לעיר הציורית ברוז' – Bruges. העיר המוכרת גם בכינוי וונציה של הצפון היא עיירה ציורית שתעלות מים רבות שזורות בה. את הביקור התחנו בסיור מודרך בסירה אשר סיפר לנו על עיר הנמל העתיקה אשר ירדה מגדולתה כעיר תעשייה וחזרה למקומה המרכזי במפה כיום כעיר תיירותית שהיא אחד האתרים המתויירים ביותר בבלגיה. את הביקור בעיר סיימנו בסיום במבשלת בירה מקומית Brewery Bourgogne of Flandersשבה סיור חווייתי וכיפי לכולם ולמדנו על תהליך ייצור הבירה על שלביו השונים כולל שיחה עם המבשל הראשי וכמובן טעימה לקינוח. את ארוחת הערב אכלנו במסעדת בשרים בהולנד הסמוכה.

את היום האחרון בבלגיה, הקדשנו לנסיעת אופניים משפחתית. מעיירת הנופש רכבנו לפארק Het Zwin  - שבמהות דומה לשמורת החולה שלנו. ה ZWIN הוא אזור אליו מגיעות ציפורים נודדות. במקום מרכז חוויתי מדהים שמלמד את הילדים וגם את ההורים על היבטים שונים של הציפורים הנודדות בצורה מוחשית מדהימה. כגון סימולטור טיסה, התאמה בין ביצי הציפורים לציפורים הבוגרות, הבקעת גוזל מביצה ועוד. זאת כמובן בשילוב במסלול הליכה לא ארוך בשמורה עצמה. סימנו את השמורה כאחת מהנקודות היפות בטיול.

רשומות סמוכות

תמונות

תגובות