אתונה - 4/5/2010

בבוקר יום ראשון שמנו את פעמינו מדלפי לעבר היומיים האחרונים בטיול  - אתונה בירת יוון.  בדרכנו חלפנו על פי העיירה ארכובה (Arachova), נקודת נופש וסקי מצויינת. אבל את עיניינו (ויותר נכון את אפינו) צדה דווקא ההתרחשות שככל הנראה ארעה כל רחבי יוון באותו היום והיא צליית עשרות כבשים באמצע הרחוב. בדומה למנגל שלנו ביום העצמאות, כך חוגגים היוונים את הפסחא, אלא שכאן הצלייה היא קבוצתית, כבשים משופדות מסתובבות יחדיו במין מנגל עצום שנעשה פשוט על ידי יצירת מדורה באמצע הרחוב. בצלייה אשר לוקחת מספר שעות, משתתפים אנשים מכל הגילאים ומדובר בשמחה של ממש. הדבר המפתיע ביותר, מעבר למובן מאילו, הוא שהמדורות והצלייה נעשים פשוט באמצע הרחוב (ויש הרבה כאלו) גם אם זה אומר שהתחבורה יכולה להספק בנתיב אחד. את הריח לא ניתן להעביר באינטרנט (בינתיים) אבל לאוהבי הבשר שבינינו, מיצי הקיבה התחילו לפעול כבר בשעה מוקדמת בבוקר. הסרט בהמשך יאפשר גם לכם לחוות את האירוע (לא לצמחונים)...

באתונה התאכסנו במלון לוטוס, מלון חביב הסמוך לתחנת הרכבת התחתית אשר הובילה אותנו למחוז חפצינו - סיור בעיר העתיקה. אתונה היא עיר בירה, על כל המשתמע מכך  - ניתן לראות את הניגודים בין העתיקות המרשימים, העובדים הזרים המנסים למכור חיקויים של תיקי לואי ויטון, רכבת תחתית מדייקת ושיכוני בטון שניזוקו ברעידות האדמה השונות.
החלק התיירותי צבעוני מאוד, עם שלל ריחות וגוונים ובהחלט מהווה אקורד חיובי מאוד לסיום הטיול. 
ללא ספק האקרופוליס - עיר המקדשים הנמצאת בראש גבעה נישאה, היא דובדבן לאוהבי ארכיאולוגיה והיסטוריה כמונו. המיתולוגיה, האדריכלות, היסטוריה של בזיזות, הרס ובניה מחדש והנוף למרחב העיר הפכו את הביקור למעניין ומהנה, גם אם מעט דחוק בין אלפי התיירים הפוקדים את המקום. נקודה שאולי תחייב ביקור נוסף בעתיד היא השיפוץ האינסופי שהמקדשים נמצאים בהם, לאו דווקא בצורה הנוחה ביותר לתייר.  מאחר ובאנו ביום חג, כל המוזיאונים בעיר היו סגורים מה שהביא אותנו בעיקר לטייל ללא כיוון מסויים בין רחובות העיר.

לא שכחנו לקנח בסלט יווני וצלעות כבש על האש באחת מעשרות הטברנות המיועדות לתיירים...

עד הטיול הבא... נטע, יעלה ויוחאי

 


רשומות סמוכות

תמונות

תגובות