חבל זלצבורג - פלאכו - 8/16/2011

ביום השני של הטיול ציפתה לנו נסיעה של כ-4 לעבר נקודת הלינה הבאה, למזלנו היה זה יום הגשם היחידי בטיול  וזה נוצל ביעילות לטובת הנסיעה.

התמקמנו בעיירה הסמוכה לפלאכאו במלון מקסים בשם וינטארבאואר אשר נמצא על ראש גבעה המשקיפה לנוף מרהיב להרים. כמובן שכאן (כמו בשארהחוות בהם לנו) ישנו גן שעשועים קטן, שפע של חיות משק ומרחבי דשא אינסופיים. לאחר התאוששות מהנסיעה ומארוחת הערב בת חמש מנות (!) שהוגשה במלון, המשכנו למחרת לטיול רגלי בין מספר שעות לפסגה הסמוכה - הטיול במסלול אגדי ממש בין יערות ומרחבי דשא עצומים. אצל האוסטרים, כך שמחנו לגלות בסוף העליה מצפה מסעדה עם גן משחקים בה מתקבצים המטיילים ורוכבי האופנים הרבים המטיילים באזור. בהמשך היום נסענו לטירת Hohenwerfen שם צפינו במופע ציפורים דורסות מאולפות וסיור מהנה בטירה הקסומה.

למחרת היום נסענו לביקור במערת הקרח הגדולה - מערה עצומה באורך של כ-42 ק"מ אשר הטיפוס אליה לא קצר (20 דקות טיפוס, רכבל וטיפוס נוסף) שבסופו זוכים לסיור בחלק קטן אך מרשים וקר של המערה. הטמפרטורה במערה קרובה לאפס מעלות אך למעשה הקור אינו ממש מורגש שכן הסיור כולל טיפוס של 700 מדרגות  (אותן גם יורדים בחזרה). המערה מוארת ע"י עששיות קטנות אותן נושאים המבקרים ופס מגנזיום שמדליק מידי פעם המדריך כדי להאיר את גושי הקרח הענקיים  שלא נמסים גם באמצע אוגוסט. לסיור כדאי להצטייד בבגדים חמים - לא כמו נטע....

לקראת הפרידה מהאזור נסענו לנקיק ליכטנשטיין מעוק יפיפיה עם מים זורמים בו התוקנו שבילים תלויים וגשרים. התמונות לא משקפות את יופי המקום (:

רשומות סמוכות

תמונות

תגובות