ברלין 2018 - 6/24/2018

סוף יוני, כנס סייבר בפוטסדם == הזדמנות מצוינת לסופש זוגי בברלין. הפעם לא תכננו כלום חוץ מערימות של לוגיסטיקה (כולל טבלאות אקסל ותרשימים מאוירים) לבני משפחה שנשארו לטפל בשלושת החמודים. 

ביום הראשון יוחאי שם פעמיו השכם בבוקר לפוטסדם כדי לשאת דברים בכנס. נטע התעוררה בעצלתיים ויצאה לשוטט בקרבת המלון, אחרי קפה (בינוני) וביקור בצ'ק פויט צ'ארלי היא המשיכה לעבר מוזיאון לאומנות מודרנית שהיווה ספתח מקורי לביקור בעיר. משם המשיכה ברכבת לפוטסדם למפגש עם יוחאי.

פוטסדם, שהיתה מקום מושבם של המלכים הפרוסים כוללת כמה אטרקציות נחמדות. בראשן נמצא ארמון סן-סוסי – ארמון קטן אך מאוד יפה שמשקיף לפארק מרהיב. הביקור בארמון נמשך כ 40 דק וכולל מדריך קולי שמספר על שכיות  החמדה שאסף פרידריך הגדול בשנות מלכותו. חיבתו של המלך לאומנות, ספרות ושירה  ועמו המשובח (ועושרו) באים לידי ביטוי בכל חדר המקושט במוטיב אחר שמרשים עד היום. סמוך לארמון ישנם גנים מרהיבים. מומלץ גם לשוטט ברחובות הרובע ההולנדי היפה והתיירותי.

את היום השני פתחתנו  ב free tour שיוצא כל יום משער ברנדנבורג ונמשך כ-3 שעות. הסיור עובר באתרים המרכזיים של ברלין ועושה סדר בהיסטוריה של ברלין ב-200 שנים האחרונות ובמיוחד בתקופת מלחמת העולם השניה, היטלר, ההרס שאחריה, המלחמה הקרה בגרמניה והמתח בין גרמניה המזרחית והמערבית שנשלטו על ידי המעצמות השונות. מרתק וקשה במיוחד היה לראות את חומת ברלין שהפרידה בין משפחות באכזריות בלתי נתפסת. סיפור הקמת החומה, נסיונות ההסתננות ונפילתה גרמה לנו להזכר כמה ההיסטוריה ממשיכה להתרחש בימי חיינו אנו. מומלץ גם לבקר באתר ההנצחה של חומת ברלין ששימר חלק מהחומה ומה שסביבה.

משם המשכנו לסייר ברחוב הראשי - אונטר דן לינדן על שלל המוזיאונים שלצידו, מגדל הטלוויזיה והשווקים ההומים בסוף השבוע הקיצי.

לאתגר זוגי בחרנו בחדר בריחה מצויין בשם House of Tales - Escape Room Berlin וסיימנו בצפיה במשחק המודיאל – גרמניה נגד שוודיה בחוף הים שלמרגלות הצ'ק פוניט צ'ארלי.

למחרת ביקרנו בפארק Mauerpark  - , שוטטנו בין דוכני שוק הפשפשים והמזון וקינחנו במופע קריוקי בציבור שהיה משעשע במיוחד לאור הבחירות האומנתיות ורמות האלכוהול של המשתתפים.

קפה אחרון שתינו בחצרות הפנימיות המחוברות אשר ליד שוק Hackescher Hof.

נשארנו עם המון טעם של עוד לפעם הבאה (:

 

נ.ב.

תודה לסבתא אנני ולדודות אור ונוי שבלעדיהן כל הכיף הזה לא היה קורה.

           

רשומות סמוכות

תמונות

תגובות