פריז - 8/28/2018

את שלושת הימים האחרונים בטיול בילינו בפריז. אין ספק שהעיר מדהימה וכדאי מאוד לבקר בה כן, כן גם עם הילדים! על הביקור בדיסנילנד פריז החלטנו לוותר ולשמור למועד בו כל הילדים יהיו מעל לגובה של 1.20.

את היום הראשון פתחתנו בסיור Free Tour שיוצא מכיכר st Michel. הסיור שעובר בקתדרלת נוטרדם ובשאר אתרי איי הסן, עובר בגשרים היפים ומסתיים במוזיאון הלובר, סיפק לנו הצצה ראשונה להיסטוריה של העיר הציורית, על מלכי וקיסרי השונים שעיצבו אותם למה שהיא היום. שיט לאורך הנהר אפשר לנו להציץ במוניומנטים הרבים הפזורים. ביקרנו במגדל אייפל אך החלטנו לוותר על הטיפוס אליו וקינחנו במסעדה בשאנז אליזה. 

את היום השני המעונן מעט, הקדשנו למרכז פומפידו - שם נהנו מ-3 שעות מרתקות של אומנות מודרנית וחשיבה משותפת עם הילדים על מהי אומנות מודרנית, ומה אנחנו היינו מגדירים כאומנות. משם המשכנו לשוטט בסמטאות הרובע השני ועצרנו לכוס יין ופלטת גבינות של אחר הצהרים באחד מבתי הקפה הרבים של רחוב Montorgueil. את ארוחת הערב אכלנו במסעדה צרפתית אמיתית עם חבר מקומי שידע להמליץ בדיוק מה להזמין.

היום האחרון בטיול במעלה הגבעה הכי גבוהה בפריז עליה נמצאת כנסיית ה- Sacré-Cœur. התצפית היתה מרשימה וגרמה לנו להרגיש אנחנו מתחילים להכיר את העיר שכן הצלחנו לזהות לא מעט מבנים. משם הדרמנו לאזור הרובע הלטיני ובין השאר ביקרנו בפנתאון כולל סיור מרשים על הגג שלו ממנו שוב יש תצפית מריבה לכל רובעיה של פריז.

עוד נשוב...

רשומות סמוכות

תמונות

תגובות