צרפת

שיתוף:

הקדמה

באביב 2013 מיד לאחר תום חופשת הפסח בטרם עיכלנו את אחרונת המופלטות, יצאנו משפחת כורם ומשפחת סגל: 4 הורים  ו-3 ילדים לחופשה בדרום צרפת. את היעד בחרנו תוך הבטחה לנופים מרהיבים של ים, הרים, כפרים תלויים, כרמים וטבע המשולבים באוכל טוב והרבה הרבה יין. כפי שהתמונות יספרו - לא התאכזבנו.

ההכנות לטיול

לצערנו שלומית יפת-ביאליק טרם פרסמה את מהדורת "המשפחה המטיילת" בצרפת ו"נאלצנו" להסתפק ב-5 ספרי טיולים אחרים מהם הרכבנו את מסלולינו. המדריך המוביל היה בהוצאת "העולם": פרובאנס והריביירה הצרפתית.

ההגעה והחזרה היו מנמל התעופה של מרסיי, ולרשותנו עמדו 10 ימים אותם החלטנו לחלק שווה בשווה בין אזור חוף התכלת (Côte d'Azur), הנמשך ממרסי מזרחה עד הגבול עם איטליה, ואזור פרובנס הנמצא צפונית מערבית למרסיי.

יש לציין כי כמעט בכל עיירה ישנו משרד הנותן שירות מידע לתיירים (Information office) ובו שפע של מפות והסברים נוספים. עם זאת, יש לדעת כי הצרפתים מקפידים מאוד על שעות המנוחה ולנו לקח מעט זמן עד שהסתנכרנו איתם....

לתכנון הלינה נעזרנו ב www.booking.com שנותן סקירה טובה (גם בעברית) של רוב המלונות. ניתן לומר שבכל מקומות הלינה (כ-3) נהננו מאוד. בכל  אתר  לנו 2-4 לילות וממנו יצאנו לטיולי כוכב באזור.

אתם מוזמנים להנות מהטיול יחד איתנו בעזרת שיטוט ברשומות המסע השונות שמופיעות בצד ימין.

נטע יוחאי יעלה ועופרי.

רשומות הטיול

מפת אזור הטיול עם הרשומות עליה

תגובות