איטליה

שיתוף:

טיולים באיטליה

לאורך השנים ביקרנו באיטליה בכמה טיולים שונים. אין ספק שאיטליה היא יעד מרשים, עם היסטוריה, טבע ואוכל טוב המתאימה לזוגות כמו גם למשפחות. הנה הטיולים שערכנו באיטליה

  1. טיול זוגי בטוסקאנה אביב 2008 (טרם הועלה לאתר)
  2. טיול קיץ משפחתי בצפון איטליה בקיץ 2012: מילאנועמק אאוסטהאגם מג'ורהמערב הדולומיטיםצפון מזרח הדולומיטיםאגם גארדה
  3. טיול משפחתי באביב 2015 בדרום איטליה: דרום מערב איטליהדרום מזרח איטליה

צפון איטליה - קיץ 2012

בקיץ 2012 יצאה משפחת כורם: נטע יוחאי יעלה (3) ועופרי (5 חודשים) לחופשת קיץ בצפון איטליה . את היעד בחרנו בזכות הטיסה הישירה למילנו וההבטחה להרבה טבע, נופים, אוכל טוב ומנוחה.

אין  ספק כי איטליה היא מקום מדהים לחופשה משפחתית. על אף שרוב האיטלקים חלשים באנגלית, הם מארחים יוצאים מן הכלל ואם נוסיף לכך נוף ירוק ומקסים ומאות אטרקציות מסוגים שונים נקבל בסיס מעולה לחופשה.. אנחנו הספקנו להנות רק מחלק קטן בלבד מכל השפע הזה ובהחלט חזרנו הביתה עם טעם של עוד.... 

ההכנות לטיול

משך הטיול היה כ-14 ימים, ההתחלה במילנו והסיום באגם גרדה. לתכנון הטיול נעזרנו במקורות מידע שונים וביניהם אתר למטייל, בספר איטליה של הוצאת העולם ובעיקר בספר המשפחה המטיילת בצפון איטליה שכתבה שלומית יפת-ביאליק. העובדה שהיה איתנו ספר מפורט אפשרה לא לתכנן יותר מדי בבית ולבחור מדי יום את האתרים בהם אנו רוצים לבקר. יש לציין כי כמעט בכל עיירה ישנו משרד הנותן שירות מידע לתיירים (Information office) ובו שפע של מפות והסברים נוספים.

לתכנון הלינה נעזרנו ב www.booking.com שנותן סקירה טובה (גם בעברית) של רוב המלונות. ניתן לומר שבכל מקומות הלינה (כ-5) נהננו מאוד. בכל  אתר  לנו 2-4 לילות וממנו יצאנו לטיולי כוכב באזור. 

דרום אטליה - אביב 2015

את פסח תשע"ה החלטנו לבלות הרחק מההמולה המשפחתית וההתעמקות בשאלה "איפה אתם בסדר?", להחליף את המצות והמרורים בפיצה ובפסטה ולבלות את החג בדרום איטליה. את 8 הימים שעמדו לרשותנו החלטנו לחלק בין החוף הדרום מערבי, קמפניה, לחוף הדרום מזרחי, פוליה.  

ספר של "המשפחה המטיילת" לאזור עוד אין לפיכך הסתייענו בכתבות אתר למטיילבמסע אחר ובתיאורי במסע המופלאים של מדריך הטיולים גילי חסקין. את הלינה חילקנו בין שני לילות בפאתי נאפולי, 3 לילות באמאלפי ו 3 לילות נוספים בפוליגנאנו א-מארה שבחוף המזרחי.
לחלקו הראשון של המסע הצטרפו אלינו חברינו היקרים גיל ולינה ובתם התינוקת שירה והם גם אמונים על חלק ניכר מהתמונות בבלוג זה (המצלמה האהובה שלנו נשארה הפעם בבית בשל תאונה מאוד מאוד מצערת בדרך לשדה).

רשומות הטיול

מפת אזור הטיול עם הרשומות עליה

תגובות